Implanty

Augustówka, Wilanów, Mokotów, Sadyba, Stegny

 

Zarówno w przypadku braku pojedynczego zęba, jak i mnogich braków zębowych, najlepszym rozwiązaniem klinicznym, aby przywrócić zdrowy i piękny uśmiech, jest zabieg implantacji – wszczepienia implantów.

Zastosowanie implantów to obecnie najlepsza metoda uzupełnienia braków zębowych. Implant zastępuje korzeń naturalnego zęba, podczas gdy sąsiadujące zdrowe zęby pozostają nietknięte – nie ma konieczności ich szlifowania, jak to ma np. miejsce w procesie odbudowy braków zębowych z zastosowaniem mostu protetycznego.

Procedura implantacji obejmuje:

  • Diagnostykę i kwalifikację do zabiegu – lekarz na podstawie badania klinicznego stanu zdrowia jamy ustnej oraz badań dodatkowych (m.in. badań RTG, tomografii komputerowej CBCT) ocenia możliwość uzupełnienia istniejących braków zębowych za pomocą implantów i dobiera najbardziej optymalną metodę.
  • Implantacja – umieszczenie implantu w kości – lekarz implantolog w znieczuleniu miejscowym (identycznym jak w przypadku leczenia zachowawczego) przygotowuje za pomocą specjalnego wiertła „łoże” i umieszcza implant w kości.
  • Okres gojenia, zrastania się implantu z kością – trwa od 6 tygodni do kilku miesięcy w zależności od sytuacji klinicznej umiejscowienia implantu. Następnie implant jest odsłaniany i zakłada się na nim specjalny element (śrubę gojącą ) kształtującą otaczające go dziąsło.
  • Przygotowanie pracy protetycznej osadzanej na implancie – nowa korona protetyczna czy inne rozwiązanie (np. most) są przygotowywane we współpracy lekarza z laboratorium protetycznym. Praca protetyczna umocowana zostanie na implancie po zakończeniu procesu gojenia.
  • Umocowanie na implancie ostatecznej pracy protetycznej – osadzona na implancie ostateczna rekonstrukcja protetyczna pozwala uśmiechać się, gryźć i funkcjonować jak przed utratą zęba.